عمار یاسر

اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ای

پنجشنبه 30 اردیبهشت 1389


:: هو العلیمرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه و هیات همراهایشان با تاکید بر لزوم فعال کردن گروه 15 و نزدیکی بیشتر کشورها و ملتهای مستقل، افزودند: خصلت مداخله جویی قدرتها، بلای بزرگ بشریت است و تنها راه مقابله با آن همکاری بیشتر کشورها و ملتهای مستقل است.
ایشان خاطرنشان کردند: اگر کشورهای مستقل با یکدیگر همدل و همراه باشند، امریکا و دیگر قدرتها توانایی انجام هیچ کاری را نخواهند داشت .


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر و هیأت همراه تاكید نمودند : پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران نتیجه فشارها و تحریم های غرب است که ایران را متوجه استعدادها، تواناییها و نیروهای داخلی خود کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفتهای علمی ایران تأکید کردند: همه کشورهای اسلامی می توانند به چنین جایگاه و پیشرفتی برسند، به شرط آن که به نیروهای درونی خود متکی باشند و همکاری های خود را با یکدیگر گسترش دهند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اوضاع تأسف بار فلسطین و سکوت و بی تفاوتی مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی، خاطرنشان کردند: اگر کشورهای اسلامی به مسئولیت خود در قبال فلسطین عمل می کردند، امروز شاهد اجرای توطئه های خطرناک رژیم صهیونیستی بر ضد فلسطین از جمله سیاست یهودی سازی نبودیم.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: سازمان کنفرانس اسلامی باید تحرک و اقدام عملی جدی در مقابل رژیم صهیونیستی، نشان دهد.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای ماهیندا راجا باکسه رئیس جمهور سریلانکا و هیات همراه با تمجید از رویکرد فعال این کشور در حمایت از فلسطین افزودند: فلسطین ملت مظلومی است که از همه طرف مورد جفاست و دشمن جلاد آنان یعنی اسرائیل، با حمایت آمریکا از همه امکانات برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان استفاده می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: همه کسانیکه در کشور خود مسئولیتی دارند، باید به فکر ایفای نقش فعال در خصوص حمایت از فلسطین باشند.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای عبدالله واد رئیس جمهور سنگال و هیأت همراه خاطرنشان کردند: کشورهای اسلامی با داشتن ظرفیتهای فوق العاده  انسانی، و امکانات زیاد جغرافیایی ، یک هویت عظیم و حقیقت بزرگی را تشکیل می دهند که اگر این هویت به میدان بیاید هیچ کس نمی تواند آن را نادیده بگیرد. 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جایگاه آقای عبدالله واد بعنوان رئیس دوره ای سازمان کنفرانس اسلامی، افزودند: برای نزدیک تر شدن روابط کشورهای عضو این سازمان و توجه به منافع جمعی، باید سازمان کنفرانس اسلامی از لحاظ سیاسی و روحیه اسلامی تقویت شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری علت اصلی تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی تصریح کردند: این سازمان اساساً برای حمایت از فلسطین و مسئله قدس بوجود آمد و امروز که صهیونیستها مشغول پیاده کردن سیاست یهودی سازی قدس ، الخلیل و دیگر مناطق فلسطین هستند ، این سازمان باید تمرکز اصلی خود را روی مسئله مهم فلسطین قرار دهد.
ایشان با اشاره به سیاست مخرب قدرتهای استکباری در قضیه فلسطین افزودند: تمام کشورهای اسلامی باید احساس کنند ،مسئله فلسطین، مسئله آنهاست و صهیونیستهای غاصب که از حمایت آمریکا برخوردارند باید از طرف کشورهای اسلامی تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار بگیرند. 


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل و هیأت همراه تأکید کردند: تنها راه تغییر شرایط ناعادلانه کنونی در جهان همکاری و گسترش روابط دولتهای مستقل با یکدیگر است.
ایشان خاطرنشان کردند: ابرقدرتها برای جهان روابط عمودی تعریف کرده اند که در رأس آن یک ابرقدرت قرار دارد. این روابط باید تغییر کند و تغییر آن نیز امکان پذیر است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ملت ایران به دلیل آنکه در سی سال گذشته در مقابل امریکا ایستادگی کرد، نه تنها از بین نرفت بلکه قویتر و ریشه دارتر شد.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 اردیبهشت 1389


  :: اللهم عجل لولیك الفرج 
  در مورد امام زمان عج از بیان معصومین به بیان نكته ای از زبان جابر ابن عبدالله انصاری  اشاره میكنم :
  می فرمایند برای تبریك ولادت امام حسن (ع) نزد سرورم فاطمه الزهراء (س) رفتم ، در دستش صحیفه ای از در سفید دیدم . عرض كردم : ای بهترین زنان عالم این صحیفه چیست ؟ فرمود :
  در این صحیفه نام امامان و پیشوایان از فرزندان من نوشته شده است .
  عرض كردم : ممكن است آنرا به من بدهید تا نگاه كنم ؟ فرمود :
  ای جابر اگر اشكال نداشت می دادم ، اما جز پیامبر (ص) یا وصی یا اهل بیت نبی نمی تواند به این لوح دست بزند . به تو اجازه می دهم كه فقط نگاه به آن كنی .
  جابر میگوید : نگاه كردم دیدم نام پیامبر (ص) و امامان و نام پدر و مادر هر كدام در آن نوشته شده است . مشخصات آخرین امام عبارت بود از :
  ابو القاسم م ح م د بن حسن ، حجت خدا بر آفریدگانش ، مادرش كنیزی به نام نرجس است .

  كمال الدین و تمام النعمه ، جلد 2-1 ، صفحه  307


  برای سلامتی و نیز تعجیل در فرج مولامون مهدی صاحب الزمان (عج) و شادی مادرشون حضرت فاطمه الزهرا (س) هر چند تا صلوات با پسوند دوست داری بفرست و ما رو هم دعا كن دوست عزیز .....
  همین ....

 • نظرات() 
 • جمعه 24 اردیبهشت 1389


  :: هو المنتقم

  دختر رسول خدا ، حضرت فاطمه س یكی از سر سخت ترین و نیرومند ترین مدافعان امام بود . اگر چه آن حضرت پس از پدرش مدت چندانی نزیست و نخستین كسی بود كه به پدر بزرگوارش ملحق شد ، اما مخالفتهای دلیرانه او راه مبارزه را در برابر یاران امام گشود و روش مبارزه را به آنها آموخت و عزم آنان را استوار كرد . بوی»ه پس از شهادت و وصیتی كه كرد مبنی بر آنكه قبر او را پنهان دارند . اجازه ندهند كسانی كه در حق وی ستم روا داشته بودند ، برای تشییع جنازه اش حضور بیابند . 
  در واقع شهادت حضرت زهرا س آن هم به طرز فجیع و دردآور ، اندوه مسلمانان را از فقدان پیامبر تازه كرد و در دلهای آنان طوفانی از عواطف و احساسات راستین پدید آورد كه گذشت زمان این احساسات را به نیرویی شكست نا پذیر تبدیل كرد .
  سخنان نورانی حضرت زهرا س رودهای خروشانی از حماسه و مقاومت در دلهای مردم ایجاد كرد.
  شهادت دخت نبی مكرم اسلام و همسر باوفای مولای متقیان و مادر حسنین (ع) و  زینبین س  حضرت فاطمه الزهرا (س) را به محضر امام زمان عج و رهبر عزیزمان امام خامنه ای و شما دوستداران و محبین و دلسوختگان امامت و ولایت تسلیت میگویم و از خداوند متعال به همراه شما دوستان دعا میكنم  ظهور  امام زمان عج را تا به همراه ایشان انتقام آن سیلی را كه بر رخسار مادرمان خورد بگیریم .

  توكلت علی الله

 • نظرات() 
 • دوشنبه 20 اردیبهشت 1389


  :: هو العلیم


  سلام دوستان یه گوشه ای از زندگانی جناب عمار یاسر در زمان پیامبر اكرم رو در ادامه براتون آوردم تا با شخصیت ایشون بیشتر آشنا بشین و اطلاعات شما با مطالب بعدی تكمیل تر بشه .


  ولادت عمار در سال عام الفیل رخ داده است. این از گفته عمار استفاده می شود: "من هم سن پیامبر خدا بودم." از این رو کسی از نظر سنی به پیامبر خدا از عمار نزدیکتر نبود. او در جوانی یار و دوست پیامبر خدا بود و امین امور شخصی و راز دار پیامبر بود. از هیچ تلاشی برای کسب رضایت پیامبر کوتاهی نمی کرد و کار به جایی رسید که او واسطه ازدواج پیامبر با خدیجه (س) گردید.

  احادیث و گفته های پیامبر حاکی از عمق ایمان عمار است. در جان او این شعله زبانه می کشید که باید برای نجات دادن جامعه غرق شده در دریای تاریکیها، تلاش نماید. عمار از همان اوان همپای دعوت پیامبر خدا شد. او که به سوی یگانگی خداوند که هیچ شریکی ندارد و ایمان به خداوند عزوجل و تصدیق رسالت نبوت خود دعوت می کرد.

  پیامبر در ابتدا دعوت خود را با خدیجه و علی (ع) مطرح نمود. پس از این بعضی از خواص را که امانتدار بودند و اخلاص داشتند، مانند عمار بن یاسر و صهیب رومی و دیگران از این قضیه آگاه نمود. بعد از این خداوند به پیامبر خود دستور داد که دعوت خود را آشکار نماید. پیامبر نیز از نزدیکان و عشیره خود آغاز کرد. زیرا خداوند فرموده بود: «و انذر عشیرتک الاقربین». بنابراین از علی خواست که وظیفه گرد آوردن قبیله را انجام دهد. این اولین کاری بود که پیامبر از عموزاده خود علی در آن کمک خواست. علی نیز بنی هاشم را در خانه حارث بن عبدالمطلب جمع کرد. در این روز چهل نفر یا بیشتر جمع شده بودند.

  ولی ابولهب پیامبر را به جادو متهم کرد. از این رو به آنان دو دسته تقسیم شدند. گروهی دعوت را تأیید کردند و گروهی دیگر دعوت را رد کردند. گروهی خواستار آن شدند که در کنار پیامبر بایستند و او را یاری کنند که ابوطالب از زمره اینان بود و گروهی نیز خواستند که در برابر پیامبر بایستند که در رأس اینان ابولهب قرار داشت. سپس این آیه کریمه نازل شد:«فَاصْدَعْ بِمَا تُؤْمَرُ وَأَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِینَ». پیامبر نیز درصفا ایستاد و ندا داد: ای مردم! قریش نیز جمع شدند و گفتند: تو را چه شده است؟ فرمود: اگر به شما بگویم که صبح یا شب دشمن به شما یورش می آورد چه می کنید؟ آیا مرا تصدیق می نمایید؟ گفتند: آری. فرمود: پس من شما را از عذاب شدید بیم می دهم. ابولهب گفت: لعنت بر تو. آیا برای این ما را جمع کردی؟ خداوند عزوجل هم نازل کرد: «تَبَّتْ یَدَا أَبِی لَهَبٍ وَتَبَّ...».

  قریش روشهای گوناگون تهدید و تطمیع را ضد پیامبر به کار بستند. اما همه تلاشهایشان با شکست روبرو شد. در نهایت دست به خشونت بردند و زشت ترین انواع شکنجه روحی و روانی را ضد پیروان پیامبر و خصوصاً ضعفای آنان بکار بستند. بنابراین هر قبیله ای متصدی تحت فشار قرار دادن مسلمانان خود شدند تا این که آنان از دینشان برگردانند. مانند عمار و یاسر و سمیه و بلال و حباب بن الارث و ابوفکیهة و دیگران.

  این امر به مردان منحصر نشد بلکه زنان ناتوان را هم در بر گرفت. مانند سمیه مادر عمار که اولین زن شهید در اسلام است و زنّیرة و لبیبة و همین طور ام عبیس و نهدیة سختیهای بسیاری را در راه اسلام متحمل شدند.

  در این بین عمار بهره بیشتری از دردها و رنجها داشت. مشرکان از هیچ ابزاری برای شکنجه او فروگذار نکردند. او را بدون لباس بر شنهای سوزان می خوابانیدند و سپس سنگ بزرگی را بر سینه او می گذاشتند. وقتی از این کار نیز چیزی دستگیرشان نمی شد او را با سر در آب فرو می کردند تا این که خفه شود و در معرض مرگ قرار گیرد.

  پیامبر نیز از کنار این طلایه داران مسلمان می گذشت. همان هایی که با درد و رنج روبرو بودند. او زخمها و دردها و اندوه هایشان را می دید و آنان را تسلی می داد و به هر کدامشان امیدوارانه می نگریست و آنان نیز به او به دید نجات دهنده نگاه می کردند. پیامبر دست آنان را صمیمانه می فشرد و به آنها قوّت قلب می داد. ولی وضعیتی که خانواده یاسر با آن روبرو بود خیلی فرق می کرد. به ایشان می فرمود: "ای خانواده یاسر! صبر کنید که وعده گاه شما بهشت است." سپس عمار را می بوسید و او را تسلا می داد. عمار نیز می گریست و دردها و رنجهای خود را با پیامبر مطرح می کرد. می گفت: "ای پیامبر خدا! هر چه عذاب و شکنجه بود به ما رسیده است." پیامبر نیز می فرمود: "صبر پیشه کن. خدایا! آل یاسر را به آتش جهنم عذاب مکن."

  از شدت عذاب و شکنجه، در وضعیتی که حالتی شبه ناهوشیاری داشت مجبور شد به پیامبر خدا بد بگوید. گفت: "ای رسول خدا خیلی بد شد. به خداوند سوگند! رها نشدم مگر این که به شما بد گفتم و از خدایانشان به نیکی یاد نمودم. فرمود: دل خود را چگونه یافتی؟ گفت: مطمئن به ایمان. فرمود: اگر آنان بازگشتند تو نیز بازگرد." و در این باره این آیه نازل شد: «إِلاَّ مَنْ أُكْرِهَ وَقَلْبُهُ مُطْمَئِنٌّ بِالإِیمَانِ».

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389

  :: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  نازنین من!!


  دل درد مند عاشق ز محبت تو خون شد

  نه کشی به تیغ هجرت نه به وصل می رسانی


  " سالهاست که بر من بینوا صبحی گذشت و شامی, از کوی آن دلبر با وفا نه قاصدی نه سلامی ! نه نامه ای نه پیامی ! ندانم به این قالب بی روح صبر ایوب داده شده یا عمر نوح وعده شده ! به بیداری انتظار می کشم خبری نمی شنوم . می خوابم اثری نمی بینم . هر طرف میروم به جایی نمی رسم , از هر که می پرسم نشانی نمی یابم . از آن طرف هم آتش نمرودی هجران آناً فآناً در ازدیاد , چه کنم ؟! "

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389

  :: هو العلیم 
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور :
  ملت ایران باید به مرحله ای از پیشرفت و تعالی برسد که از لحاظ فکری ، علمی و زمینه های مختلف سیاسی و اجتماعی به مرجعی متقن برای ملتها و متفکران دنیای اسلام تبدیل شود و این، مسئولیت تاریخی ملت ایران است.
  شهید مطهری آن مرد بزرگ در هر عرصه ای که احساس می کرد جامعه سؤالها و نیازهای گوناگونی دارد، شجاعانه وارد می شد و ملاحظات و مصالح هیچگاه مانع او نشدند.
  شهید مطهری برخلاف برخی از مدعیان روشنفکری دینی که مفاهیم و مطالب خالی از محتوای دینی را با لعاب دینی عرضه می کردند، مفاهیم حقیقی دینی را به تناسب نیازهای روز و استفهام مخاطبان به جامعه عرضه می کرد.
  آن شهید در دوران حیات خود، با همان شدتی که با واپس گرایی و ارتجاع و تحجر مقابله می کرد، با بدعت ها و افکار انحرافی و التقاطی نیز برخورد کرد و این یکی از خصوصیات برجسته شهید مطهری بود.
  علت اینکه بعد از گذشت سی سال از شهادت آن استاد و با وجود پیشرفتهای گوناگون، هنوز آثار شهید مطهری پاسخگوی بسیاری از نیازهای امروز است، اخلاص آن مرد بزرگ بود.هرگاه یک فکر عمیق با اخلاص همراه شود، خداوند برکتی به آن اندیشه می دهد که همچون ذخیره ای تمام نشدنی برای جامعه باقی بماند و آثار شهید مطهری اینگونه هستند.
  برنامه تحول بنیادین در آموزش و پرورش یک کار اساسی است که باید متناسب با نیازها، اهداف والا، و امکانات انسانی کشور حتماً انجام شود و به سرانجام نیز برسد اما این به معنای توقف تا زمان آغاز و تحقق این تحول بنیادین نیست.
  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به عقب ماندگی های تاریخی کشور، جبران آنها را نیازمند یک تحرک عظیم دانستند و تأکید کردند: کشور و ملت ایران باید به جایگاه شایسته خود برسد و به عنوان الگویی کامل و متقن برای دنیای اسلام تبدیل شود.
  رهبر انقلاب اسلامی وضعیت کنونی دنیا را از لحاظ اخلاقی بسیار بد توصیف و تأکید کردند: این سرنوشت هولناک بشریت را می توان تغییر داد اما شرط اول آن، ایجاد تحول بزرگ در کشور و تبدیل شدن به یک الگوی مادی و معنوی است.
  اساس هرگونه تحول در کشور نیز، تعلیم و تربیت است و با توجه به زیر ساختهایی که در طول سی سال گذشته فراهم شده، اگرچه مسیر طولانی و سخت است اما افق آینده بسیار روشن است.
  مهمترین مسئله در مسیر حرکت رو به جلو، این است که هرکسی وظیفه خود را به درستی بشناسد و آن را انجام دهد.
  برای خواندن متن کامل این بیانات به ادامه مطلب بروید

  ادامه مطلب

 • نظرات() 
 • شنبه 11 اردیبهشت 1389


  :: هو العلیم


  اللهم الحفظ قائدناالامام الخامنه ای  • غربی‌ها با سه کلیدواژه‌ی آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژه‌ی مبارزه‌ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری. امام پنج کلیدواژه‌ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند.

  • اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت-امامت حرف جهانشمول اسلامی بود که در عرصه‌ی سیاست احیا شد.
  • ده سال هر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی پیدا شود که بگوید «امام خمینی»، نشد! همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی».
  • سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم "امام"، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمه‌ی "امام" قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم "رهبر"، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمه‌ی "رهبر" به نفع ما و کلمه‌ی "امام" به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم "آیت‌الله"، اما "امام" یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند!». با این صراحت این را به من گفت.
  • یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم 60،000 مارک بدهیم که یک آگهی چاپ کنند، قبول نکردند!
  • شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!
  • امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی مستکبرین-مستضعفین اساس تئوری امام خمینی بود.
  • امام خمینی از دنیا رفتند. آقای هاشمی رفسنجانی آمدند پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. یک : «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشی ایشان "امام" بگوییم». این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال 48 مطرح کرده، شما می‌گویی نمی‌خواهیم؟ به اسم اعزاز امام خمینی گفتند به جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.
  • وقتی ایشان جای «امام» گذاشت «رهبر»، «امّت» شد «ملّت». یعنی عملاً سیستم ملت-رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن».
  • اما کلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و به تحمیل کردند به نظام اسلامی، کلمه‌ی «توسعه» بود. فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم.
  • در عرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را ایشان اصلاح کردند و گفتند «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی. «مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند!
  • پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.
  • تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.
  • شما هر لعنی که به ...... بکنید، این قدر جگر دشمنان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای».
  • مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و...
  • بعضی هم می‌گویند نگوییم چون قبلاً کسی (حشمت‌الله طبرزدی) این کار را کرده و سابقه‌ی خوبی ندارد این کار در ذهن مردم! خب خوب‌ها باید پرچمدار این کار شوند که این کار به اسم آن‌ها ثبت شود و آن سابقه پاک شود.
  • آیت‌الله سید محمدباقر حکیم پا می‌شود می‌رود نجف. از آن‌جا نامه می‌نویسد به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای». سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای! ما اینجا نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!
  • اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389  :: اللهم عجل لولیك الفرج انشاء الله 


     یا بقیه الله الاعظم(عج)
  ای آنکه بود طالب دیدار تو چشمم/
  از هجر تو گردیده گهربار تو چشمم/

  با رشته کلافی سر بازار محبت/
  بنشستم و گردیده خریدار تو چشمم/

  تا آنکه بچیند گلی از گلشن رویت/
  باشد نگران بر سر بازار تو چشمم/

  ای یوسف زهرا به گدایت نظری کن/
  دارد طمع از چشمه ایثار تو چشمم/

  تا کی به تمنای تو ای مهدی(عج) موعود/
  گریان شود از طعنه اغیار تو چشمم/

  چشمم شده بیمار نما گوشه چشمی/
  درمان کند آن نرگس بیمار تو چشمم/

  برگرفته از وبلاگ كشكول شیخ محسن   برا ظهور امام زمان (عج) هر شب جمعه هر چند تا صلوات نذر میخوای بكنی بیا تو و یه جمله ای تو نظرات برا امام زمان عج بنویس

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389

  :: هو العلیم


  قال النبی(ص):
  سیاتی زمان علی امتی یفرون من العلما كما یفرالغنم من الذئب، ابتلاهم الله بثلاثه اشیاء: الاول: یرفع البركه من اموالهم، والثانی: سلط الله علیهم سلطاناً جائرا، والثالث: یخرجون من الدنیا بلاایمان.

  پیامبر اعظم(ص) فرمود: 

  زمانی بر امت من خواهد آمد كه مردم از علما گریزان شوند، همان طوری كه گوسفند از گرگ گریزان است، خداوند چنین جامعه ای را به سه نوع عذاب مبتلا می كند:
  1- بركت و رحمت خود را از اموال ایشان برمی دارد

  2-حكمفرمایی ظالم و بی مروتی را بر آنها مسلط می گرداند

  3- هنگام مرگ و جان دادن، بی ایمان از این دنیا خواهند رفت


  ــــــــــــــــــــــــــــــــ


  مستدرك الوسایل، ج11، ص 376

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389

  ::هو العلیم

  :: ملت ما ملت بصیرى است، ملت با ایمانى است ::

  :: ملت ما ملت بصیرى است، ملت با ایمانى است ::
  •  روز پرستار، سالروز ولادت حضرت زینب است؛
  • این هشدار به زنان ماست: نقش خودتان را پیدا كنید.
  ----------------------------------------------------------
  عظمت زن به این نیست كه بتواند چشم مردها را، هوس هوسرانان را به خودش جلب كند؛ این افتخارى براى یك زن نیست؛ این تجلیل زن نیست؛ این تحقیر زن است.
  ----------------------------------------------------------
  •  عظمت زن آن است كه بتواند حجب و حیا و عفاف زنانه را كه خدا در جبلّت زن ودیعه نهاده است، حفظ كند؛ این را بیامیزد با عزت مؤمنانه؛ این را بیامیزد با احساس تكلیف و وظیفه؛ آن لطافت را در جاى خود به كار ببرد،آن تیزى و بُرندگى ایمان را هم در جاى خود به كار ببرد. این تركیب ظریف فقط مال زنهاست؛
  ----------------------------------------------------------
   قدرت این ملت به موشك و توپ و تانك و هواپیما و وسائل جنگى نیست؛ اینها هم لازم است، داریم هم الحمدللَّه؛ اما قدرت این ملت به ایمان اوست.
  ----------------------------------------------------------
  ملت ایران را نمیتوانند با این چیزها عقب بنشانند. ما اجازه نخواهیم داد آمریكائى‌ها با این وسائل، با این ابزارها، دوباره بخواهند آن سلطه‌ى جهنمى خودشان را بر كشور ما تجدید كنند؛ این را ملت ایران اجازه نخواهد داد.
  ----------------------------------------------------------
  ما على‌رغم دشمن، در همه‌ى عرصه‌ها، به توفیق الهى، به كمك الهى، به فضل الهى، پیش خواهیم رفت؛ این را بدانید. جوانهاى ما تلاش میكنند. ان‌شاءاللَّه ایمان روزافزون جوانها و بصیرت روزافزون ملت ما، هم بر این تهدیدها فائق خواهد آمد، هم بر ترفندهائى كه براى به هم ریختن اوضاع داخلى كشور - از قبیل آنچه كه در سال 88 دیده شد - به كار بردند، فائق خواهد آمد.
  ----------------------------------------------------------
  •  ملت ما ملت بصیرى است، ملت باایمانى است. امیدواریم خداوند متعال به بركت ادعیه‌ى زاكیه‌ى حضرت بقیةاللَّه (ارواحنا فداه) روزبه‌روز بر این بصیرت بیفزاید و ملت ما را ان‌شاءاللَّه در همه‌ى میدانها پیروز و سرافراز كند و شما جوانها ان‌شاءاللَّه در آینده‌ى نه چندان دورى، عظمت كشورتان را، پیشرفت كشورتان را، و نیاز همین ابرقدرتها را به خودتان حس كنید و ببینید.

 • نظرات() 
 • صفحه شخصی علمدارکوچولوی آقا - گودرزی

  Powered by WebGozar


  آخرین پست ها


  نویسندگان


  نظرسنجی

  • كدوم یكی از گزینه های زیر رو برا خوشحالی امام زمان عج دوست داری انجام بدی؟؟  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها


  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو