:: هو العلیمرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه و هیات همراهایشان با تاکید بر لزوم فعال کردن گروه 15 و نزدیکی بیشتر کشورها و ملتهای مستقل، افزودند: خصلت مداخله جویی قدرتها، بلای بزرگ بشریت است و تنها راه مقابله با آن همکاری بیشتر کشورها و ملتهای مستقل است.
ایشان خاطرنشان کردند: اگر کشورهای مستقل با یکدیگر همدل و همراه باشند، امریکا و دیگر قدرتها توانایی انجام هیچ کاری را نخواهند داشت .


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر و هیأت همراه تاكید نمودند : پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران نتیجه فشارها و تحریم های غرب است که ایران را متوجه استعدادها، تواناییها و نیروهای داخلی خود کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفتهای علمی ایران تأکید کردند: همه کشورهای اسلامی می توانند به چنین جایگاه و پیشرفتی برسند، به شرط آن که به نیروهای درونی خود متکی باشند و همکاری های خود را با یکدیگر گسترش دهند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اوضاع تأسف بار فلسطین و سکوت و بی تفاوتی مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی، خاطرنشان کردند: اگر کشورهای اسلامی به مسئولیت خود در قبال فلسطین عمل می کردند، امروز شاهد اجرای توطئه های خطرناک رژیم صهیونیستی بر ضد فلسطین از جمله سیاست یهودی سازی نبودیم.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: سازمان کنفرانس اسلامی باید تحرک و اقدام عملی جدی در مقابل رژیم صهیونیستی، نشان دهد.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای ماهیندا راجا باکسه رئیس جمهور سریلانکا و هیات همراه با تمجید از رویکرد فعال این کشور در حمایت از فلسطین افزودند: فلسطین ملت مظلومی است که از همه طرف مورد جفاست و دشمن جلاد آنان یعنی اسرائیل، با حمایت آمریکا از همه امکانات برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان استفاده می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: همه کسانیکه در کشور خود مسئولیتی دارند، باید به فکر ایفای نقش فعال در خصوص حمایت از فلسطین باشند.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای عبدالله واد رئیس جمهور سنگال و هیأت همراه خاطرنشان کردند: کشورهای اسلامی با داشتن ظرفیتهای فوق العاده  انسانی، و امکانات زیاد جغرافیایی ، یک هویت عظیم و حقیقت بزرگی را تشکیل می دهند که اگر این هویت به میدان بیاید هیچ کس نمی تواند آن را نادیده بگیرد. 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جایگاه آقای عبدالله واد بعنوان رئیس دوره ای سازمان کنفرانس اسلامی، افزودند: برای نزدیک تر شدن روابط کشورهای عضو این سازمان و توجه به منافع جمعی، باید سازمان کنفرانس اسلامی از لحاظ سیاسی و روحیه اسلامی تقویت شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری علت اصلی تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی تصریح کردند: این سازمان اساساً برای حمایت از فلسطین و مسئله قدس بوجود آمد و امروز که صهیونیستها مشغول پیاده کردن سیاست یهودی سازی قدس ، الخلیل و دیگر مناطق فلسطین هستند ، این سازمان باید تمرکز اصلی خود را روی مسئله مهم فلسطین قرار دهد.
ایشان با اشاره به سیاست مخرب قدرتهای استکباری در قضیه فلسطین افزودند: تمام کشورهای اسلامی باید احساس کنند ،مسئله فلسطین، مسئله آنهاست و صهیونیستهای غاصب که از حمایت آمریکا برخوردارند باید از طرف کشورهای اسلامی تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار بگیرند. 


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل و هیأت همراه تأکید کردند: تنها راه تغییر شرایط ناعادلانه کنونی در جهان همکاری و گسترش روابط دولتهای مستقل با یکدیگر است.
ایشان خاطرنشان کردند: ابرقدرتها برای جهان روابط عمودی تعریف کرده اند که در رأس آن یک ابرقدرت قرار دارد. این روابط باید تغییر کند و تغییر آن نیز امکان پذیر است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ملت ایران به دلیل آنکه در سی سال گذشته در مقابل امریکا ایستادگی کرد، نه تنها از بین نرفت بلکه قویتر و ریشه دارتر شد.